EN
TR
ss

Kurumsal


Hakkımızda

ufuk boru

UFUK BORU SANAYİ VE TİCARET A.Ş., 1999 yılında Spiral Kaynaklı Çelik Boru üretmek üzere, Şanlıurfa’da kurulmuştur. 15.000 metrekaresi kapalı, toplam 46.000 metrekarelik bir alanda üretim yapan UFUK BORU A.Ş., kuruluşundan bu yana, çelik boru sektöründe söz sahibi olmayı başarmış, hedef pazarını “tüm dünya” olarak belirlemiştir.

UFUK BORU A.Ş.’nin kuruluş ilkelerinden olan; “insana ve kaliteye yatırım”, meyvelerini kısa sürede vermiş ve firmayı, yurtiçi ve yurtdışındaki boru hattı projelerinde adından söz ettiren, birçok önemli projeye başarıyla imza atan bir konuma taşımıştır.

UFUK BORU A.Ş., yüksek kalite boru üretiminin kriteri ve belirleyicisi olan, API (American Petroleum Institute) belgesi çalışmalarını hızla tamamlamış, Ortadoğu, Avrupa ve Afrika ülkelerine satışlarını artırmıştır. API belgesinin alınması ile sadece su ve atık su ile ilgili hatlarda değil, petrol ve doğalgaz hatlarında da kullanılabilirliği tescillenen UFUK BORU A.Ş. ürünlerinin % 80’i ihraç edilmektedir.

Şanlıurfa’daki fabrikasında yıllık 80.000 ton kapasite ile 8” (219 mm)’den 100” (2540 mm) çapa kadar ve 4 mm’den 26 mm et kalınlığına kadar üretim yapabilen UFUK BORU A.Ş., müşteri talebine göre; boru içine, epoksi, poliüretan, beton boru dışına da 3 kat polietilen, epoksi, coal tar, bitüm, poliüretan, polipropilen kaplamalar uygulayabilmektedir.

UFUK BORU A.Ş., üretimini API, DIN, AWWA, BS, ASTM, UNI ve Türk Standartlarına göre yapmaktadır.

Oturmuş bir kalite yönetim sistemi sahibi olan UFUK BORU A.Ş., ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, API 5L, GOST, CE (EN 10219-1) belgelerine sahip, tüm makine parkı ve ekipmanları ileri teknoloji ile donatılmış, teknik personeli ve üretim kadrosu profesyonellerden seçilmiş ekibi ile bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Kurulduğu günden beri sürekli olarak yenilikçi ve özgün çözümlerle müşterilerinin karşısına çıkan UFUK BORU A.Ş., son olarak gelişen dünya pazarında daha rekabetçi olmak ve müşterilerine daha iyi hizmet vermek amacıyla Osmaniye’deki yeni spiral kaynaklı çelik boru üretim tesisi yatırımını, 2008 yılında başlatmıştır

Tesis, toplam 110.000 metrekare açık, 33.500 metrekare kapalı alan üzerinde ve yıllık 160.000 bin ton üretim kapasitesine sahip, son teknoloji ile donatılmış bir kompleks olarak düşünülmüştür. Üretim kapasitemizin yanında, üretim aralığımız da genişletilerek, 30 mm et kalınlığına, 3048 mm (100”) çapa yükseltilecektir.

Tesislerimizin konumları itibariyle, özellikle Osmaniye’deki yatırımımızın, Türkiye’nin en önemli demir çelik limanı olan, İskenderun Limanı’na yakınlığı nedeniyle müşterilerimize daha iyi hizmet verilebilmesi amaçlanmaktadır.

“SONSUZ UFUKLARA” ilkesiyle yola çıkan UFUK BORU A.Ş., İçinden Hayat Akan borular üretmeye devam edecektir…

Müşteri Hizmetleri: +90 (414) 369 15 35 (pbx)